Program "Biblioteki z Internetem TP"

Czcionka:

Telekomunikacja Polska zaprasza gminne biblioteki publiczne do włączenia się do programu "Biblioteki z Internetem TP", w ramach którego Grupa TP zapewni usługi dostępu do Internetu, na zasadach określonych w regulaminie. Będzie można podłączyć do sieci wszystkie komputery w bibliotece oraz zaoferować dostęp do łącza innym użytkownikom, także bezprzewodowy.
Program prowadzony jest na mocy porozumienia w sprawie internetyzacji polskich bibliotek publicznych z dn. 6 sierpnia 2009 r. zawartego pomiędzy TP, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
 Jednocześnie Fundacja Orange zainaugurowała program „Akademia Orange dla bibliotek”, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.  Gminna Biblioteka Publiczna w Słaboszowie z siedzibą w  Kalinie Wielkiej  podpisuje co roku umowę z Fundacją Orange. W ramach programu biblioteka otrzymała w 2012 roku dotację finansową w wysokości 781,19 zł , a w roku 2013 kwotę  1004,93  zł . Przekazane środki wykorzystywane są na edukację oraz popularyzację wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki oraz na zakup materiałów do czytelni komputerowej.

Co sądzisz o naszej nowej stronie?